Witaj!

Witaj!
Witam Cię na moim blogu! Jestem Karina i bardzo mi miło, że tutaj jesteś. Znajdziesz tu tematy idealne do kawy czy herbatki. Chcę Ci umilić dzień i zainspirować Cię. Podzielę się z Tobą poradami dotyczącymi życia codziennego, mam nadzieję, że się razem pośmiejemy i wymienimy poglądami. Chętnie się przed Tobą otworzę i odpowiem na każde pytanie. Gorąco zachęcam Cię do obserwowania bloga! Czuj się jak u siebie :)

Obserwuj mnie

Photobucket Photobucket

10 sposobów na szybsze sprzątanie

Nigdy nie lubiłam sobotnich poranków. Soboty były u nas dniami robienia porządków, jak w wielu innych domach. Ponieważ nie przepadałam za sprzątaniem zawsze przeciągałam ten czas. Wiecznie nie mogłam się do tego zabrać i często kończyłam późno, po czym byłam zmęczona i na nic więcej nie miałam ochoty. Dziś wygląda to zupełnie inaczej. Ustaliłam sobie dni w których sprzątam i aby robić to jak najkrócej trzymam się swoich 10 zasad, którymi się dziś z wami podzielę.


Jak sprzątać szybko, 10 sposobów na szybsze sprzątanie

1.Podziel dom na strefy sprzątania (u mnie jest to: 1. łazienka i kuchnia, 2. salon i przedpokój, 3. sypialnie i garderoba).
 2. Zrób sobie tygodniowy plan sprzątania. Na przykład strefa 1 (kuchnia i łazienka) - czwartek; strefa 2 (salon i przedpokój) - piątek; strefa 3 (sypialnie i garderoba) - sobota.
 3. Nie używaj komputera, telefonu i innych rozrywek zanim nie posprzątasz.
 4. Jeśli jeszcze tego nie zrobiłaś/eś ustal miejsce dla każdej rzeczy, by podczas sprzątania nie zastanawiać się co gdzie położyć.
5. Nie rób rzeczy, które nie są konieczne, czyli nie wycieraj czystych mebli, nie prasuj ubrań, które nie są pogięte itd.
6. Sprzątaj szybko, nie trać czasu na godzinne mycie wanny, im szybciej posprzątasz tym mniej się zmęczysz.
7. Ubierz się wygodnie, nie ubieraj ciuchów, na które będziesz musiał/a uważać i które co chwilę trzeba poprawiać.
8. Nie odkładaj nic na później, im szybciej zaczniesz, tym szybciej skończysz.
9. Jeśli lubisz gdy ktoś ci pomaga, zaangażuj rodzinkę od początku rozdzielając zadania, jeśli wolisz sprzątać sam/a wyślij ich do parku, niech się nie plączą.
10. Ustal sobie czas na sprzątanie, na przykład 1,5 godziny i postaraj się tego trzymać. Gdy będziesz świadoma/my tego, że masz określony czas na daną czynność, bardziej się zmobilizujesz.

Ameryki nie odkryłam, ale trzymając się tych zasad na prawdę o wiele szybciej można się uporać ze sprzątaniem i mieć więcej czasu dla siebie.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2014 love in home , Blogger